Oryginalne podziękowania dla rodziców

Jednym z piękniejszych zwyczajów weselnych są podziękowania dla rodziców, które składane są przez nowożeńców. Na uwagę zasługuje fakt, że przeważnie są one składane podczas oczepin i należą do jednych z najbardziej wzruszających części wesela, zarówno dla państwa młodych, rodziców jak i wszystkich gości. Przede wszystkim, forma życzeń może być różnorodna, jednakże młoda para zwykle wygłasza własnoręcznie napisane podziękowania, podczas których nierzadko łamie się jej głos. Poza tym, niektórzy nowożeńcy decydują się na wygłoszenie gotowych życzeń, wierszyków czy podziękowań, dostępnych w sieci, które także są przepiękne. Przykładowo możemy tu wymienić:

„Dziękuję Ci Mamo…
za Twoje rady przez te wszystkie lata.
za czułość i zrozumienie,
za dar prawdziwej miłości,
która pozwala mi pamiętać o tym,
jaka jesteś kochana.
Dziękuję Ci Tato…
za twoja opiekę,
za silne ramie w chwilach zwątpienia,
za ojcowska miłość,
która pozwala mi pamiętać o tym,
jaki jesteś wspaniały”

„Drodzy Rodzice!
Dziękujemy za trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie,
za cierpliwość i dobre serce.
Wierzymy, że ten dzień będzie najpiękniejszym w naszym życiu, początkiem nowej drogi.
To dzięki Wam możemy się nim cieszyć.
Chcielibyśmy wyrazić to z całego serca:
DZIĘKUJEMY!!!”.

Równie pięknym zwyczajem jest zadedykowanie rodzicom piosenki. Oczywiście, doskonałym wyborem będą tu utwory: „Cudownych rodziców mam” Urszuli Rzepińskiej, „Kochani rodzice” Bernadetty Kowalskiej, „Śnił mi się rodzinny dom” Janusza Laskowskiego (dla mamy), „Pytanie do taty” Janusza Żyłki (dla taty) „Walc dla rodziców” Bayer full, „Podziękowania dla rodziców” Cliver lub „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar. Poza tym podziękowaniom dla rodziców zwykle towarzyszą kosze z kwiatami. Bywa, iż młodzi wręczają też mamie i tacie pamiątkowe statuetki, książki, albumy ze zdjęciami. W ostatnim czasie coraz częściej wybierane są przez nowożeńców na upominki dla rodziców kosze z czekoladkami, owocami oraz pucharki i własnoręcznie wykonane drzewa geologiczne. W mniejszym stopniu wręczane są za to karafki, kryształy czy biżuteria. Nie ulega wątpliwości, że do ślubnych bibelotów odparowywanych rodzicom warto też dołączyć kartkę z własnoręcznie napisanymi podziękowaniami.

Jak widać, podziękowania dla rodziców mogą być bardzo pomysłowe jak i tradycyjne, w zależności od tego, co preferują państwo młodzi i ich rodzice. Jednakże bez względu na ich formę zawsze wzruszają wszystkich do łez, ponieważ to mamie i tacie nowożeńcy wiele zawdzięczają w swym życiu i nic dziwnego, że podczas tak ważnego dnia chcą podziękować im za opiekę, miłość i wsparcie.