Śmieszne podziękowania dla świadków

Bycie świadkiem czy świadkową na weselu to nie tylko ogromny zaszczyt, ale i poświecenie, ponieważ najczęściej na ich głowie jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego, a także zazwyczaj muszą zadbać o rozrywkę dla gości weselnych oraz cały czas wspierać państwa młodych oraz np. odbierać kwiaty i prezenty po uroczystości ślubnej. W związku z czym coraz powszechniejszym zwyczajem jest złożenie im podziękowań przez nowożeńców za ich pomoc podczas przygotowań do ślubu i wesela. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju podziękowania mają przeważnie zabawny charakter i mogą przybierać różną formę.

W pierwszej kolejności wspomnimy o podziękowaniach dla świadków w formie śmiesznych prezentów. Z pewnością, godne uwagi są tu dyplomy oraz medale, na których często widnieją słowa typu: „ Dla Najlepszej Świadkowej/Najlepszego Świadka na świecie” lub „Dla Wzorowej Świadkowej/Wzorowego Świadka”. Bywa, że w niektórych sklepach z dewocjonaliami można także zakupić ozdobne etui, w którym schowamy upominek. Mile widziane są też ozdobne karafki z wódką weselną, które mogą być upiększane złotymi bądź srebrnymi napisami typu: „Bez Was nie byłoby świetnej zabawy”, „Jesteście niezastąpieni” bądź „Świadkowie roku”. Niekiedy tego rodzaju upominki dekorowane są grawerowaniami oraz wstążkami. W mniejszym stopniu funkcję upominku pełnią tematyczne podkoszulki, czapki, kubki oraz pucharki i statuetki.

Oczywiście, państwo młodzi mogą także podziękować świadkom słownie i ich podziękowania nie muszą się ograniczać do klasycznego: „Dziękuję”, ale mieć postać zabawnego wierszyka lub rymowanki, np.

„Świadkiem nie każdy zostać może,
To wyjątkowa osoba, która doradzi, pomoże.
Która niezwłocznie przybędzie,
Gdy bardzo potrzebna będzie.
Gdy poleci łezka szczęścia chusteczkę poda,
Dla nas czasu jej poświęcić nie będzie szkoda.
Takiego świadka na Ślubie chcieliśmy,
Dlatego właśnie CIEBIE wybraliśmy”.

Poza tym, wspaniałą formą podziękowania dla świadków jest własnoręcznie napisana i zaśpiewna piosenka przez państwa młodych. Natomiast, gdy nowożeńcy nie posiadają talentu muzycznego, mogą świadkom także zadedykować utwór muzyczny. Nie ulega wątpliwości, że dobrym wyborem będzie tu tytułowa piosenka z filmu pt. „Przyjaciele”.

Z pewnością, wiele jeszcze możemy tu wymienić form podziękowań dla świadków, ale te wspomniane powyżej cieszą się największym uznaniem i są chyba najzabawniejsze. Jednakże musimy mieć świadomość tego, iż nie każde podziękowanie będzie bawić wszystkich świadków w taki sam sposób, a więc jego forma powinna być dostosowana do charakteru i usposobienia danej osoby, gdyż wtedy będziemy mieć pewność, że nikogo nie urazi zbyt „śmiesznymi” wierszykami czy toastem.