Za życzenia na NK i FB

Nie ulega wątpliwości, że od kilku lat w modzie jest składanie życzeń czy to urodzinowych, świątecznych czy z okazji obrony pracy magisterskiej lub licencjackiej na Naszej Klasie bądź Faceeboku. Warto zwrócić uwagę na to, że zastąpiły one tradycyjne kartki imieninowe, bożonarodzeniowe czy wielkanocne, ponieważ posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, życzenia na NK i FB możemy złożyć ukochanej osobie lub przyjacielowi w zupełności za darmo i zainteresowana osoba może je zobaczyć natychmiast po opublikowaniu ich na swoim profilu.

Trzeba zaznaczyć, że dosyć powszechnym zwyczajem jest podziękowanie za życzenia swoim znajomym, także za pośrednictwem NK czy FB. Po pierwsze, możemy uczynić to indywidualnie i do każdego znajomego wysłać wiadomość, w której wyrazimy swoją wdzięczność za życzenia. Jednakże o wiele bardziej powszechną praktyką jest złożenie podziękować dla wszystkich znajomych i umieszczenie ich na tablicy, gdzie mogą się oni zapoznać z naszym wpisem. Warto zaznaczyć, że podziękowania mogą mieć różny charakter i być tradycyjne, zwłaszcza gdy posiadamy służbowy profil na Naszej Klasie bądź Faceeboku, za pośrednictwem którego korespondujemy z naszymi kontrahentami czy klientami. W tym wypadku życzenia mają najczęściej postać: „Serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć, wpisy oraz komentarze”, „Dziękuję bardzo za życzenia” lub po prostu tylko „Dziękuję”.

Natomiast, gdy chcemy wyrazić wdzięczność za życzenia na profilu prywatnym na NK czy FB, nasze podziękowania mogą mieć oryginalną postać. Otóż, mile widziane są tu kartki elektroniczne, gdzie animacje poruszają się, błyszczą, zmieniają kolory, śpiewają czy mówią. Niektóre osoby nagrywają też wiadomości głosowe lub krótkie filmiki, w których dziękują za pamięć i zamieszczają je na swojej tablicy. Z pewnością, tego rodzaju podziękowania robią wrażenie na znajomych, tym bardziej gdy są spontaniczne i płyną prosto z serca, a nie są czytane z kartki czy wyuczone na pamięć. Oprócz tego, w formie podziękować możemy zamieścić na tablicy piosenkę, np. zespołu Preludium „To dzięki Wam”. Nie zapominamy także o tym, że ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się autorskie prezentacje multimedialne, za pomocą których wyrażamy wdzięczność za życzenia. Na uwagę zasługują także wpisy graficzne, przedstawiające przykładowo kosz z kwiatami, serce czy misia.

A, więc za życzenia na NK czy FB możemy podziękować na wiele różnych sposobów, jednakże zawsze musimy pamiętać o tym, żeby forma podziękowań była dostosowana do adresata. Poza tym, wcale nie muszą być one zbyt wyszukane, aby zrobić wrażenie na znajomych, ponieważ najważniejsze jest, by były szczere.