Złote myśli dla przyjaciółki i przyjaciela

Nie ulega wątpliwości, iż większość osób marzy o tym, by mieć w życiu choć jednego prawdziwego przyjaciela. Oczywiście, mowa tu o przyjaciołach, którzy są z nami nie dla naszych pieniędzy, sławy czy z wygody, ale dlatego zależy im właśnie na nas. Warto zaznaczyć, że to właśnie oni cieszą się z naszych sukcesów, ale i pocieszają nas, gdy coś się nam nie udaje i podnoszą nas na duchu, gdy ponosimy porażki.

W związku z tym, warto o nich pamiętać nie tylko podczas ich imienin, świąt, ale każdego dnia. Z pewnością, dobrym wyrazem naszej wdzięczności za okazane wsparcie i przywiązanie jest skromny upominek, który nie musi być wcale drogi, a nawet lepiej jest, gdy jest wykonany samodzielnie. Otóż, dobrym pomysłem będzie tu kartka, ciasto, czekoladki czy nawet wspólne zdjęcie w ramce. Poza tym, możemy postawić na książkę, śmieszny kubek, podkoszulek, porcelanową figurkę. Jednakże nie sam podarunek jest najważniejszy, lecz dedykacja czy podziękowania, które do niego dołączymy. Warto zaznaczyć, że pomocne mogą okazać się tu złote myśli traktujące o przyjaźni, które są ponadczasowe. Jednakże musimy pamiętać o tym, że wybór danej sentencji musi być dobrze przemyślany, aby nie urazić bliskiej osoby. Ponadto, złota myśl dla przyjaciółki czy przyjaciela wcale nie musi być ani górnolotna, ani zbyt wyszukana czy śmieszna, jednak ważne jest, by odnosiła się do relacji, jakie łączą nas z nimi.

Jakie złote myśli warto umieścić w podziękowaniu dla przyjaciół?

  • Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość (św. Jan Bosko)
  • Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela (Antonie de Saint-Exupery)
  • Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie (Adam Mickiewicz)
  • Przyjaźń jest najszlachetniejszym uczuciem, do którego zdolne jest ludzkie serce (Carl Hilty)
  • Przyjaźń jest największym darem, jaki mądrość może ofiarować, aby uczynić całe życie szczęśliwym (Epikur)
  • Przyjaźń jest niewątpliwie najskuteczniejszym lekiem na cierpienia zawiedzionej miłości (Jeane Austin)
  • Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie (Pino Pellegrini)
  • Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić (Stanisław Jerzy Lec)
  • Wszystkie wielkości świata nie są tyle warte, co dobra przyjaźń (Wolter)
  • Za dobrym przyjacielem warto iść nawet w głębiny (Przysłowie koreańskie)

Na końcu trzeba powiedzieć, że powyższe maksymy o przyjaźni nie są jedyne, gdyż całe mnóstwo odnajdziemy ich choćby w sieci, ale należą one do najbardziej znanych i najchętniej umieszczanych na podarunkach dla przyjaciół.